איך לשפר את איכות הלידים מטופס הלידים של פייסבוק

כליל קמחי

כליל קמחי

מנהל הקמפיינים של החברה ואושיית רשת בדימוס. מאמין שבקרוב רובוטים יחליפו את כולנו ולכן יצירתיות היא התכונה החשובה ביותר. אם תחפשו אותו בימי שבת הוא כנראה יהיה בבלומפילד.

כך תשפרו את איכות הלידים שלכם מטופס הלידים של פייסבוק

כליל קמחי על שיפור איכות הלידים המתקבלים מפייסבוק!

"חרדת הנטישה" של פייסבוק והרצון שלה להשאיר אותנו כמה שיותר זמן אצלה ולא באתרים אחרים הובילו אותה בסוף שנת 2015 להשיק את טופס הלידים,  דבר שהפך את השארת הליד לדבר קל הרבה יותר עבור הלקוח.

אם בעבר הלקוח היה צריך לחפש בצורה אקטיבית את האתר, לאחר מכן בתוך האתר לחפש את טופס הלידים ואז להקליד את פרטיו בעצמו, כעת פייסבוק מגישים לו את טופס הלידים על מגש עם כפית של זהב. אפילו השם ומספר הטלפון שלו מתמלאים בצורה אוטומטית! לכאורה, כולם מרוויחים, גם המפרסמים שישיגו לידים ביתר קלות וגם פייסבוק שתגרום ללקוחות להמשיך לגלול את הפיד אצלה ולא בשדות זרים וגם הלקוח שצריך מעתה פחות להתאמץ.

אממה, מדובר באליה וקוץ בה. הקלות שבהשארת טופס הלידים גורמת גם לירידה באיכות הלידים. לקוחות שלא זוכרים שהשאירו ליד, לקוחות שנמצאים בשלב מאוד ראשוני במשפך השיווקי, לקוחות ללא כוונות רכישה, ועוד, הביאו בעלי עסקים רבים לבקש מאנשי השיווק שלהם להפסיק לעבוד עם פייסבוק כי הלידים האלה מבזבזים להם את הזמן והכסף. עם זאת, ישנן מספר דרכים פשוטות בהם תוכלו לשפר את איכות הלידים גם מטופס הלידים של פייסבוק ואותן אמנה כעת.

יאללה מתחילים!

High Intent לעומת More Volume

בבואנו להקים טופס לידים חדש האפשרות הדיפולטיבית לסוג הטופס היא More volume אך ניתן לשנות את סוג הטופס ל- High Intent.

המעבר לסוג טופס High Intent נועד בדיוק כדי לשפר את איכות הלידים והוא עושה זאת בשלושה אופנים:

  • שליחת הטופס היא בסלייד ולא בלחיצה (לכן זמין רק בפייסבוק מובייל) – נועד כדי למנוע שליחה בטעות
  • ישנה אופציה לReview לפני שליחת הליד
  • מתחת לשדות שממלא הגולש כמו טלפון ואימייל יהיה כתוב לגולש שייתכן שהלקוח יצור איתו קשר באמצעות הפרטים הללו.

מהנסיון שלי, גם אם הדבר מיקר מעט את הלידים, ההתייקרות נעשית בעיקר בשל סינון לידים לא רלוונטים ולכן היא חיובית.

רוצים לשפר את איכות הלידים מהקמפיינים שלכם בפייסבוק?
צרו קשר!

הוסיפו שאלה משלכם

לרוב, טופס הלידים ממלא את פרטי הגולשים בצורה אוטומטית והם אינם נדרשים להקליד. לכן, הוסיפו עוד שאלה שאינה מתמלאת בצורה אוטומטית על מנת להבטיח שהלקוח אכן התכוון לשלוח את הליד. אני אוהב להשתמש בשאלה סגורה ולא פתוחה על מנת לא לדרוש מהגולש יותר מידי, אך אם אתם רואים שזה לא שיפר את איכות הלידים – ניתן גם להפוך אותה לשאלה פתוחה.

*טיפ קטן – אם יש לכם מבצע, הטבה או משהו שחשוב לכם שהלקוח ידע, הוסיפו אותו כשאלת בחירה כמו בדוגמאות הנ"ל:

שנו את הקהל

ולא אני לא מתכוון להגיד שהקהל שהגדרתם הוא לא טוב, אלא יכול להיות שהוא לא מספיק חם. בתחומים רבים לקוחות אינם נוטים להשאיר ליד בפעם הראשונה בו הם פוגשים את הלקוח, ואלו שכן הם לרוב "לא רציניים" כמו שבעלי העסקים נוהגים לומר. ייתכן שבתחום כמו שלכם טופס הלידים רלוונטי רק לכאלו שכבר מכירים את המוצר\מותג\שירות שלכם. נסו להפנות את טופס הלידים רק לכאלו שביקרו באתר, צפו בסרטון, גילו מעורבות עם העמוד או כל סוג של מעורבות עם נכס דיגיטלי שלכם (רימרקטינג). הדבר יבטיח שהלקוח כבר שמע עליכם וכעת הוא רציני יותר בכוונת הרכישה שלו.

הלידים שלכם מפייסבוק עדיין לא מספיק איכותיים?
צרו איתנו קשר ונשמח לעזור!
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

מאמרים נוספים

השארת תגובה

יצירת קשר×
Call Now Button
גלילה לראש העמוד