מה זה בכלל שיווק מבוסס דאטה?

מזה בכלל שיווק מבוסס דאטה?

שיווק מבוסס דאטא (מונחה נתונים) הוא בעצם אסטרטגיה המבוססת על שימוש במידע קוהרנטי על לקוחות/גולשים/משתמשים עבור קניית מדיה אופטימלית וממוקדת ויצירת מודעות שיווקיות יצירתיות.

מדובר באחד מהשינויים המהפכניים ביותר שהתרחשו אי פעם בעולם הפרסום הדיגיטלי.

העליה בכמות ובאיכות של הדאטא בעולם השיווק הדיגיטלי קרתה בעקבות צמיחה אסטרונומית של טכנולוגיות לייצור יצירתי ואוטומציות. המגזרים המתפתחים והמתקדמים הללו מאפשרים כיום התאמה אישית לכל היבט של חווית השיווק. קבלת החלטות מבוססות דאטא מספקת את התשובות לשאלות כמו מי, מתי, היכן, מה המסר והופכת את התשובות לברות ביצוע במהלך הקמפיין השיווקי. שימוש והפעלה של נתונים, לעתים קרובות באופן אוטומטי או אוטומטי למחצה, מאפשר אופטימיזציה בצורה משמעותית ואסטרטגיה יצירתית יותר. אסטרטגיית השיווק הזו של "קודם-אנשים" מותאמת בצורה אישית יותר והיא גם אחראית לROI (החזר השקעה) משמעותי למשווקים.

היתרונות של שיווק מבוסס דאטא

היתרונות של שיווק מבוסס דאטא ככלל ושל פרסום מבוסס דאטא כפרט הם משמעותיים.

רכישות מדיה יעילה יותר – שיווק מבוסס דאטא הוא ככל הנראה המתקדם ביותר בסקטור קניית המדיה הפרוגרמטית. על ידי מינוף אלגוריתמים ולמידה של מכונות, סוכנויות פרסום ומשווקים ,מסירים הרבה מ"הניחוש" במהלך תכנון המדיה והקנייה שלהם ובכך הם נהנים מיכולות חיזוי יותר מדוייקות של הקמפיינים שלהם.

מיקוד לצרכנים הנכונים – בעזרת שיווק מבוסס דאטא המודעה מוציאה מסרים שיווקיים ומותאמים רק למטרה המתאימה לקמפיין השיווקי ולקהל המטרה הנבחרים.

העברת מודעות רלוונטיות לקהלים ספציפיים על בסיס התנהגותם והשלב בו הם נמצאים במשפך השיווקי – עידן מודעות הפרסום הגנריות one" size fits all" נגמר. יש עדיין מקום כלשהו לרעיונות גדולים עבור כמה מותגים מובילים, אבל עבור רוב החברות, הודעות פרסומיות/שיווקיות הופכות למפורטות ואישיות יותר על מנת להיות רלוונטיות ובכדי להדהד לצרכנים שלהם. השימוש בדאטה מאפשר למשווקים להתאים את המסרים בצורה אבסולוטית ל"מקום והזמן" שבו הם תופסים את הלקוח הפוטנציאלי שלהם. בהתאם לכך, פלטפורמות הפרסום המובילות היום מאפשרות לסגמנט קהלים על פי התנהגותם ולייצר בעבור כל קבוצת קהלים – מודעה נפרדת שמתאימה אליו.

בסופו של דבר – כאשר שלושת היתרונות הללו מתרחשים במקביל הם יוצרים החזר ROI משמעותי למפרסמים.

לסיכום, שיווק מבוסס דאטא הוא מגמה יחסית חדשה בתחום הפרסום והשיווק, הוא ייאפשר לכם לחסוך המון כסף ומעבר לכך, להיות הרבה יותר רלוונטיים ואהודים על ידי קהל הלקוחות הקיים וגם הפוטנציאלי שנמצא שם ברחבי הרשת – כאשר אתם חושפים את מרכולתיכם בפניהם. אל תשארו מאחור, התקדמו גם אתם לשיווק נכון ואפקטיבי יותר.

אודות הכותב

דקל סקופ

סמנכ"ל השיווק ומנהל הסושיאל שלנו ב - Ykey. מתמחה ביצירת תוכן. מכור לצפיה בסרטי קולנוע ואוהב טיולי טירות באירופה הקלאסית.

אהבתם? שתפו את החברים

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
3 תגובות
  1. בועז גולדשטיין הגב

    מאמר מעולה חברים

  2. בועז גולדשטיין הגב

    מאמר נהדר

השארת תגובה

יצירת קשר×
Call Now Button
גלילה לראש העמוד